top of page
Kurz práce s Hyaluron Pen
Obsah Kurzu práce s Hyaluron Pen:
1. Teoretická výuka:
-
ošetrovateľné miesta
-
očakávateľné výsledky
-
možné následky
-
kontraindikácie
-
kompatibilita s inými ošetreniami
2. Praktická výučba:
-
Diagnostika oblastí ošetrenia
-
Stanovenie spotreby materiálu
-
Plánovanie
-
Aplikačné techniky
-
Plnenie vrásočných línií a zväčšenie pier, revitalizácia
Výučba trvá 1 deň.
Miesta kurzov:
Dunajská Streda
Zvýhodnená cena v rámci akcie len teraz!
650 €
540 €
-
Hyaluron Pen prístroj s certifikáciou CE
-
Pracovný zožit Kurz práce s Hyaluron Pen
-
1ml e.p.t.q s500 zosieťovaná kyselina hyaluronová
-
3 kusy 0,3 ml-ové špičky na doplnenie
-
Klientsky súhlas s procedúrou formulár
-
Certifikát o absolvovaní kurzu (v prípade že ste si osvojili vedomosti)
Nasledovné dostaneš od nás ku kurzu:
-
Existuje obmedzenie, ktoré sa vzťahuje na používanie Hyaluron Pen?"Čo sa týka samotného ošetrenia nie je, lebo nie je to invazívny úkon, a napriek videám, šíriacim sa na internete kyselina sa nedostane Penom do hipodermisu, kde by sa rozšírila. Spomínaný úkon je povrchnejší, preto je aj menej riskantný z hľadiska zdravotných rizík.
-
Čo je kyselina hyaluronová?Jednou z príčin toho, že postup je tak jednoduchý a aj aplikovaná látka je neškodná, je, že pokožka sama produkuje takú istú kyselinu, ktorá sa pozostáva z dvoch sacharidov: z kyseliny glucunoric a N-acetylglucosamine-u. Netreba sa báť z týchto chemikálií, podstata je jednoduchá: ľudský organizmus totiž produkuje tie isté látky, je vylúčená alergická reakcia, alebo iná komplikácia kvôli účinným látkam. Látku vedia vytvoriť pomocou baktéria (Staphylococcus aureus), preto je výroba veľmi jednoduchá. Samozrejme musíme pochopiť aj to, prečo vlastne existuje kyselina hyalurónová v organizme človeka (kľby, oko, koža). Samotná kyselina hyalurónová tvoriaca sa v epidermise a dermise, má za funkciu udržať si vodu v tkanive. Jednoducho čím viacej kyseliny hyalurónovej je v epidermise a dermise, tým viac vody telo obsahuje a pôsobí mladšie.
-
Čo sa deje, keď aplikujeme kyselinu hyalurónovú do pokožky?"Kyselina hyalurónová vzniknutá v tele a kyselina aplikovaná striekaním sú totožné. V podstate nájdeme ju u každého druhu živočíchov. Životnosti sa odlišujú.Menovite, kyselina hyalurónová, ktorá je produkovaná v tele, má pomerne krátku životnosť ( pribl. 3-5 dní )oproti tomu aplikovaná kyselina hyalurónová má niekoľko mesačnú trvácnosť. Prečo trvá dlhšie? To závisí od polimerickej reťazovosti účinnej látky - menovite, vieme dosiahnuť tzv. sieťovú reťazovosť, čo umožní viac väzieb medzi molekulami kyseliny hyalurónovej, tak spomalíme rozklad zapríčinený enzýmami. V podstate to znamená, že účinná látka sa vylučuje absolútne prirodzenou cestou z organizmu, len potrebuje viac času, čo umožní to, aby viazala vodu celú dobu v tejto predľženej životnosti. Musíme však pridať, že hocijakou látkou pracujeme, nechceme, aby to ostalo v pokožke naveky lebo mohlo by to viezť k podobným problémom aké už poznáme z príkladov so silikónom. Preto skutočnosť, že treba opakovane plniť v 4-6 mesačných intervaloch, môžeme pokladať za užitočného zo zdravotného hľadiska.
-
Existujú nejaké obmedzenia, ktoré sa týkajú potenciálnych klientov?"Samozrejme, sú. Nuž, tie sa nevzťahujú na zdravotné riziká, ale skôr na naše schopnosti, či sme naozaj schopné splniť očakávania klientiek. Preto by sme mohli kategorizovať Hyaluron Pen, ako prístroj ktorý je schopný na úpravu estetického vzhľadu, ale nie je vhodný na odstránenie znakov starnutia úplne. Ak ide o pery, k ošetreniu ponúkame niekedy aj pigmenty.
-
Ktoré sú možné príčiny niektorých problémov?Tak, ako vo väčšine prípadov musíme dávať pozor absolútne. No v porovnaní s ihlovou aplikáciou, riziko je v tomto prípade malé. Predovšetkým výplňový materiál-či je to najkvalitnejší, nie je karcinogénny, má nízky toxikačný index, nestratil účinok - keď všetko sním sedí, naznačuje dobrý začiatok. Čo sa týka používania Penu, bolesť je minimálna - ani zďaleka nebolí tak veľmi ako injekcia, tým pádom veľa klientiek, ktoré prišli na ošetrenie, a mali zlé skúsenosti z predošlých injekčných aplikácií, boli príjemne prekvapené z tejto aplikácie hyaluronu. Takisto v provnaní s injekciou, nie je tu riziko ani dlhotrvajúceho sčervenania, ani ihlových stôp.Ošetrenie týkajúce sa pier musíme vynechať v prípade herpesu, alebo hypersenzitivite. Problémy sa vyskytujú z dvoch hlavných príčin: poskytovateľ služieb sa chce za všetku cenu vyhovieť požiadavkám klientky a používa extrémne množstvo materiálu, alebo chce dosiahnuť extrémnu formu pier, alebo sľubuje neskutočné omladenie starej dáme s vráskamy 5-eho stupňa, a nepodarí sa to jej.
-
Čo musíme mať na zreteli, pri výbere výplňového materiálu?"Vo väčšine prípadov výber je široký. Ak sa rozhodneš objednať z Číny, alebo z ďalekej krajiny, tak zoznam ingrediencií možno nekryje skutočnosť. Tzv. zlé výplne nie sú zlé preto, lebo by boli škodlivé pre klientku, jednoducho však nebudú fungovať. Najmä preto, lebo si myslíme, že skutočná hladina kyseliny hyalurónovej v týchto verziách, je nižšia, a disponuje menšou hmotnosťou molekúl a nižším pomerom sieťových väzieb. Alebo gél je jednoducho príliš tvrdý z hľadiska viskozity, týmto je aplikácia takmer nemožná. Nemyslíme si, že kyselina živočíšneho pôvodu by bola nekvalitná, lebo vyzískať to zo zvierat je omnoho komplikovanejší, a keď to bolo vytvorené takto, nedostaneme menej kvalitnú látku. Firmy s radosťou vyhlasujú, že neponúkajú materiál živočíšneho pôvodu, ale výrok má marketingový pôvod. Teda nie je pravda, že kyseliny hyalurónové živočíšneho pôvodu sú nekvalitné výplňové materiály, nefungujú, alebo by bol problém s ich konzistenciami. Ďalej existuje aj nepravdepodobná verzia, keď osoba, ktorá poskytuje službu nastrieka nejakú úplne toxickú látku do pokožky, ktorá sa nikdy nevstrebáva. V takýchto prípadoch sú komplikácie fakt zaistené. Vždy sa presvedčme, že materiál, ktorý používame sa pochádza z kontrolovaných podmienok.
bottom of page